גשר קטן למקום קסום

נדמה שאף אחד מהצלמים שהגיעו לסדנת הצילום של שישי בצהריים בג'סר א-זרקא, לא חשב, בחצותו את הגשרון הקטן המחבר בין הכפר לבין שאר העולם, שגשר כל כך קטן יכול להביא אותו אל מקום כל כך "רחוק", שונה וקסום.

ג'סר א-זרקא נמצאת מתחת לאף של כולנו, וכל אחד מסיבותיו (ורוב הסיבות משותפות לכולם) נמנע מלבקר שם קודם. החשש, הדעות הקדומות, התווית שהודבקה למקום ולאוכלוסיה שלו, הפחד מהלא מוכר.

ולכן הכותרת "צילום תרבויות" שניתנה לסדנת הצילום של "זומינג" שנערכה ביום שישי לפני שבועיים התאימה לה כמו רשת דייגים לסרדין, או לטונה. גילינו שם עולם אחר.

כי ברגע שבו נכנסנו אל הכפר, בשיירה מהוססת, וירדנו מהמכוניות אל הרחוב הדל והציורי, פגשנו אנשים עם לב רחב, מסבירי פנים, מחייכים, סקרנים אלינו כפי שאנחנו אליהם, מתמסרים, מקבלי אורחים, משתאים אל מול קבוצת הצלמים החותרת למגע, ושמחים על התקשורת החדשה דרך העדשה, שתמיד פותחת לאנשים את הלב ושוברת מחיצות.

וה"גילוי" ההדדי היה מושלם ומספק: סימטאות ציוריות שכמוהן יש רק ביעדים מרוחקים בחו"ל, פתחים וחרכים פוטוגניים, סורגים וחלונות עם עיני ילדים מחייכות וסקרניות המציצות מבעד, גרפיטי וקירות ש"מדברים" את המקום, מאפיות ריחניות עם אוכל טעים ומזמין צילום, ידיים שמגלגלות עלי גפן מתוך נסיון של שנים, וכמובן האנשים. והילדים, הו, הילדים, עם העיניים הנוצצות, הביישניות, המחייכות והסקרניות.

צילמו בכשרון רב את התמונות פה: אמיר ירחי, זאב פרוש, זיו ברק ורונית יהודאי מימון 

 

הסדנה הבאה ב-08.02.19 - מהרו להרשם!הפעילות מעניינת אותי, אשמח לדעת עוד פרטים:


פעילויות נוספות